Lunette barvy

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.
Vnitřní povrch kalíšku Lunette je zcela hladký a to usnadňuje jeho čištění.

Barevné varianty Lunette

Barevné kalíšky se vyrábí proto, že jsou hezké! Stejně jako čirá varianta Lunette, mají i ty barevné atest FDA (úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví). Barevné varianty kalíšku Lunette se dříve nazývaly podle římských bohyní. Která z vás byste stále chtěla vnést do barevnosti kalíšků trochu mystiky, můžete se inspirovat…

 

Lunette Yellow

Žlutý menstruační kalíšek Lunette – Lucia

Menstruační kalíšek Lunette Lucia má stejný tvar jako čirý kalíšek Lunette, ale je světle žlutý a neprůhledný. Název dostal podle římské bohyně světla, slunce a měsíce. Později se Lucia v rámci katolické církve transformovala do podoby světice a její svátek slavíme začátkem prosince u nás i ve Finsku, kde se kalíšek vyrábí.

 

 

Lunette Blue

Modrý menstruační kalíšek Lunette – Selene

Menstruační kalíšek Lunette Selene má modrou barvu. Jméno bylo vybráno podle řecké bohyně měsíce Selene. Její římské jméno bylo Luna. Saténový sáček je světle modrý a tak se ke kalíšku krásně hodí!

 

 

 

 

Lunette Violet

Fialový menstruační kalíšek Lunette – Cynthia

Menstruační kalíšek Lunette Cynthia má purpurovou barvu a jedná se o třetí barevnou edici kalíšků Lunette pojmenovaného podle bohyně Artemis.
Kalíšek Cynthia je symbolem mladé, nezávislé a svobodné ženy. Květinou zasvěcenou panenské bohyni byl amarant (laskavec) a právě tato květina temně purpurové barvy byla inspirací pro barvu kalíšku.

 

 

Lunette Orange

Oranžový menstruační kalíšek Lunette – Áine

Menstruační kalíšek ze čtvrté barevné edice Lunette – kalíšek Áine – má barvu korálu. Áine je bohyně měsíce, lásky, plodnosti a letního slunovratu v irském bájesloví. Později byla v Irsku známá také jako královna víl.